12. 2. 2015

ČSAD Havířov, a.s., kde je akcionářem i Statutární město Havířov, nyní realizuje nákup nových autobusů (nízkopodlažních, CNG), zajímavé je propojení jednotlivých firem, tj. vítězného dodavatele BUS Management, a.s., který měl ve všech zakázkách jediného konkurenta (SOR Libchavy) a jednotlivých akcionářů a členů dozorčí rady ČSAD Havířov, kdy de facto lidé napojeni na ČSAD působí také na straně vítěze a dodavatele.

Jak jsme informovali na facebooku již 18. ledna 2015, vítězná firma „BUS MANAGEMENT a.s.“, která vznikla teprve v únoru 2014, transformací z původní firmy FC REAL Havířov a.s., která byla již předním na ČSAD personálně napojena a která sama sídlila na autobusovém nádraží v Havířově.

ČSAD Havířov a.s., kde vlastní minoritní podíl také Město Havířov, plánuje letos nákup nízkopodlažních autobusů (CNG a běžné) za min. 72 milionů. Všechny tyto zakázky vyhrála společnost „BUS MANAGEMENT a.s.“, se sídlem v Hranicích na Moravě, společnost kterou z části vlastnilo samo ČSAD Havířov ještě v roce 2013. Všechny tyto zakázky měly vždy jen dva stejné uchazeče: Bus Management a SOR Libchavy. Členy představenstva zmíněného vítěze, „BUS MANAGEMENT a.s.“ jsou většinou lidé z Havířova, kteří také působí v představenstvu ČSAD Havířov nebo sesterské ČSAD Frýdek-Místek. Zajímavá je také samotná historie firmy „BUS MANAGEMENT a.s.“, která vznikla teprve v únoru 2014, transformací z původní firmy FC REAL Havířov a.s., která sama sídlila na autobusovém nádraží v Havířově. Je to náhoda?

Jak uvedli zelenipirati.czo celou záležitost se už začala zajímat média. Budeme Vás včas informovat o nových skutečnostech.

 

struktura vlastnických vztahů

struktura vlastnických vztahů v ČSAD