5. 6. 2026
V úterý 2. 6. 2026 se uskutečnila velice poučná, spoustou informací a několika zajímavými pokusy doplněná, přednáška paní Ing. Markéty Ciché na téma voda
Prošli jsme společně dlouhou cestu od vzniku vody na naší planetě, zásadní význam vody pro vše živé i rostoucí spotřebu vyvolanou naší konzumní společností. Probrali jsme klima i počasí, vliv sucha na půdu, hezké příklady „ozeleňování“ některých měst i možnou pomoc přírodě v našich zahrádkách různými způsoby zadržování vody.
Mnozí účastníci projevili zájem se opět s sejít u některého zajímavého tématu a tak moc rádi přispějeme k organizaci dalších přednášek. Téma voda – nejmocnější síla upoutalo.
Také na Česko dopadá problém nedostatku vody. Na konci května zasáhly Česko tropické teploty, které vyvolaly extrémní výpar. Na více než polovině území reportéři hlásili kritické dopady a ztráty na výnosech plodin přesahující 30 až 40 %. I to u Zelených řešíme.
Za Zelené Karvinsko, Dušan Koller /Zelení/
