14. 12. 2015

Jak probíhalo dnešní jednání havířovského zastupitelstva? Zelení a Piráti byli na místě. Jak jsme informovali ve středu 9. 12. 2015, někteří zástupci města jsou aktuálně vyšetřování Policií ČR v souvislosti s hospodářskou kriminalitou v Městské realitní agentuře (MRA) za období 2012-2014. V souvislosti s tím proběhla bouřlivá diskuse také na dnešním zastupitelstvu. Současné a minulé vedení města se navzájem obviňuje z netransparentního řízení MRA.

Žádám všechny smlouvy, na jejichž podkladě poskytla Městská realitní agentura dary nebo sponzorství, seznam služebních cest jednatele Róberta Masaroviče (ANO), jejich účel, vyúčtování a zprávy z těchto cest, seznam osob, které MRA dodávají kancelářské potřeby, smlouvy a objednávky, faktury a další doklady prokazující množství,“ řekl ve svém obsáhlém příspěvku mimo jiné bývalý technický náměstek ředitele MRA a současný zastupitel Pavol Jantoš (ČSSD). Požádal také o aktuálně vypracované audity, z nichž jsou některé součástí probíhajícího policejního vyšetřování.

Opozice žádá od vedení města také veškeré smlouvy MRA, které se týkaly propagace, seznam služebních cest pana  Masaroviče z roku 2015, jejich účel, zprávy, seznam dodavatelů kancelářských potřeb včetně veškerých objednávek, faktury a doklady prokazující množství všech kancelářských potřeba v roce, a celkové množství dodaných kancelářských potřeb, celkovou hodnotu dodaného materiál do roku 2015, opozice žádala např. také o smlouvu, na základě které Ernst & Young Audit provedla na MRA zmiňovaný audit.

Já si nesmírně cením vaší péče o blaho společnosti MRA. Audit vám vydat nemohu, protože jste v něm uveden jako osoba podezřelá a policie nám zakázala audit v průběhu vyšetřování zveřejnit,“ reagoval Masarovič. Kromě závěrů auditu MRA se zastupitelé dožadovali také výsledků šetření v Zámku Havířov, další havířovské společnosti.

Podle mých informací je nálada zaměstnanců MRA skutečně na bodu mrazu. Je s podivem, že zhruba 90 procent zaměstnanců je nespokojeno. Vedení města by s tím mělo něco dělat,“ komentoval situaci opoziční zastupitel a předseda kontrolního výboru Marek Plawny z KDU-ČSL.