10. 1. 2016

V sobotu 9. ledna jste se mohli zúčastnit koncertu na podporu deštného pralesa v Indonésii a Malajsii, který probíhal v havířovském Jazz Klubu. Výtěžek z finanční sbírky chce jedna z organizátorek, studentka Gymnázia Komenského Havířov, Marie Glatzová, investovat do nákupu pozemků, které jsou zatím porostlé pralesem, a zabránit tak dalšímu kácení, zejména kvůli produkci palmového oleje.

Všichni jste jistě slyšeli, aspoň minimum, o vypalování a kácení deštných pralesů. Je spousta důvodů, proč se tyto věci dějí, např.: palmový olej, těžba dřeva, spotřeba drahých kovů, plantáže gumovníku, nadměrná spotřeba masa- plantáže sóji. Díky tomu, umírají ohrožené druhy zvířat jako tygři, orangutani, levharti, sloni či nosorožci. Navíc za poslední 2 měsíce umřelo v Indonésii přes 110 000 lidí na udušení. Všichni jistě víte, že pralesy jsou plícemi naší planety, a právě proto za ně stojí bojovat. Máme tu šanci něco pro to udělat, tak se zapojme, podpořme organizaci, která proti těmto věcem bojuje ne jen slovy, ale také činy. Zachraňme naše pralesy tím, že koupíme co nejvíc arů, postavme se proti tomu, 1 ar půdy vyjde na 900 Kč.

Každý člověk a dokonce i dítě dokáže zachránit svých 10 m² pralesa (denně kyslík pro 90 bytostí), které stojí 90 Kč. Běžně výdělečný člověk může zachránit 1 ar pralesa (10×10 m), který vychází na 900 Kč (denně kyslík pro 900 bytostí). Lidé bohatší a běžné firmy mohou dát sponzorský dar na záchranu 10 arů, což činí 9.000 Kč (denně kyslík pro 9.000 bytostí). Lidé movití, VIP a velké firmy si mohou dovolit zachránit svůj hektar pralesa, tedy zainvestují do výroby kyslíku 90.000 Kč (denně kyslík pro 90.000 bytostí). Základní projekt organizuje spolek Prales dětem.

Neskutečné díky všem, co se zúčastnili našeho koncertu a také všem členům kapely, že byli ochotni podílet se na tak úžasném projektu.  Pro vaše info vysbírali jsme necelých 16000. Jsme Vám neuvěřitelně vděční, že vám není lhostejná budoucnost naší nádherné planety!“,  poděkovala Marie Glatzová, která na koncertě několikrát také zazpívala. Na koncertu byli a samozřejmě i přispěli také zelení a Piráti z Havířova.