25. 8. 2016

Nový projekt obchodního centra Rotunda v Havířově-Podlesí se bude nacházet v Těšínské ulici v těsné blízkosti Kauflandu a autobusového nádraží.

Celková plocha nákupního parku je cca 6.400 m². Na nové ploše má, spolu s nákupní zónou, vzniknout 260 parkovacích míst. Vše by mělo být dokončeno v průběhu roku 2016.

Podle investora má Havířov „poměrně širokou základnu prodejen potravin po celém městě. Ve městě však chybí větší nákupní centra s možností nákupu širšího sortimentu. Obyvatelé často realizují nákupy včetně tzv. „leisure shoppingu“ v blízké Ostravě, kde také značná část obyvatel pracuje. Spádovost obyvatel do Ostravy je extrémní, což se projevuje i v maloobchodní nabídce ve městě. Kromě Ostravy nejsou v zázemí Havířova další významní konkurenti v oblasti maloobchodní nabídky,“ uvedl investor.

Celý projekt má na starosti firma OC Rotunda s.r.o., Praha 1, resp. kapitálová společnost OCRH, s.r.o., která je společníkem (PH Project, a.s.).

OC Rotunda: majetkové pozadí

OC Rotunda: majetkové pozadí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V rámci plánované výstavby se má v blízkosti havířovského autobusového nádraží vybudovat jeden samostatně stojící stavební objekt, ve kterém bude 13 samostatně provozovaných prodejen. Plánovaná stavba OC Havířov Rotunda se stát jižně od ulice Těšínské v místech za stanovištěm autobusového nádraží Havířov a rekonstruovaného objektu Rotundy (autobusové nádraží).

OC Rotunda, zdroj: OC Rotunda