24. 9. 2016

V sobotu 24. září 2016 jsme společně s Cyklodopravou Havířov a akademií vysokohorské turistiky pořádali cyklojízdu městem. Trasa v délce několika kilometrů měla nakonec hlavní cíl u hráze žermanické přehrady. Ne všichni však chtěli dojet až dokonce a tak pokračovali podle chuti a svých možností.

Na závěr cyklojízdy probíhala na Náměstí Republiky informační schůzka, kde se mohli všichni seznámit s aktuální situací cyklostezek, které buduje nebo chystá budovat město v okolí Havířova. Z cyklojízdy bylo patrné, že cyklostezky ve městě nejsou řešeny úplně optimálně.

A jaký byl dojem konkrétních účastníků cyklojízdy? „Místy jsou cyklostezky hezké a hezky značené, místy jsou hůře značené. Celkově ale musím říci, že cyklostetrasy v Havířově postrádají jednotnou koncepci. Nahodile začínají, nahodile končí. V meziúsecích je třeba kolo často vést, a na kole přes Havířov je tak dostat se někam s kolem problém. Na mnoha místech chybí stojany, nikde ve městě není žádný panel s trasou cyklistických tras. Jak se pak mají lidé, kteří přijedou do Havířova mají orientovat?“,  řekla jedna z účastnic cyklojízdy, která přijela na kole i s rodinou.

Více o cyklistické dopravě v Havířově najdete např. na našich stránkách.

webcyklo01

 

 

webcyklo06